Првенство Београда у шаху за особе са инвалидитетом одржано је 29. 09. 2022. у просторијама

Спортског савеза особа са инвалидитетом Београда, у оквиру Спортског центра Олимп на

Звездари.  У правој спортској атмосфери, у Спортском центру особа са инвалидитетом, најбољи

шахисти са инвалидитетом града Београда имали су прилику да одмере своја умећа у овој древној

спортској игри.

Организатор Првенства био је Спортски савез особа са инвалидитетом Београда, а покровитељи

Секретаријати за спорт и омладину и социјалну заштиту града Београда.

У сениорској конкуренцији најуспешнији појединац Првенства био је Раде Цимеша ( члан

Спортског друштва глувих и наглувих „ Олимпија „ ). Друго место је освојио Космач Никола (

члан Спортског удружења особа са инвалидитетом „ Вожд „ ), док је бронзана медаља заслужено

припала Драгану Молдовановићу ( члану Олимпије ).

Међу такмичарима са интелектуалним тешкоћама, најуспешнији је био Стефан Радојичић који  је

остварио све победе, друго место припало је Милошу Лужији, док је бронзану медаљу освојио

Божидар Кошутић.

У екипном делу такмичења, у финалном дуелу, победу је однела екипа ученика Основне школе „

Вељко Рамадановић „ коју су чинили ученици оштећеног вида. Достојан ривал у овом надметању

била им је одлична екипа ученика школе „ Стефан Дечански „ коју су углавном чинили ученици

оштећеног слуха.

Главни судија такмичења био је савезни шаховски судија, Немања Бјелановић.

Најуспешнијим такмичарима је признања доделио председник Савеза, Драженко Митровић.

Представник Секретаријата за спорт и омладину града Београда, Верица Петковић, је поздравила